Mój przyjaciel Miś - konkurs plastyczny dla najmłodszych

Jak co roku 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, choć trudno w to uwierzyć w tym roku miś maskotka kończy 115 lat. Historia tej najpopularniejszej zabawki na świecie sięga aż 1902 roku, kiedy to, jak głosi legenda, prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt stanął w obronie małego niedźwiadka, którego podczas polowania postrzelił jeden z jego kolegów. Gdy prezydent zobaczył wystraszonego malca, rozkazał natychmiast go uwolnić. Całą historię opublikował  w formie komiksu dziennik "Washington Post". Popularność misia z rysunku  wykorzystał właściciel sklepu z zabawkami w Nowym Yorku i uszył pierwszego pluszowego misia. Narody anglojęzyczne do dziś nazywają misia na cześć prezydenta "Teddy's Bear" a maskotka stała się niekwestionowanym królem zabawek. W związku z tym właśnie świętem Gminna Biblioteka  Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli zorganizowała konkurs plastyczny dla wszystkich miłośników pluszaków „Mój przyjaciel Miś”. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 3-6 lat i polegał na wykonaniu w dowolnej formie, wielkości i technice pracy plastycznej przedstawiającej ulubieńca dzieci - pluszowego misia. Podsumowanie konkursu odbyło się 04 grudnia 2017 r. Oto zdobywca I miejsca w kategorii wiekowej 3-4 lat Jakub Bucior z oddziału przedszkolnego z Zamiejscowego Oddziału w Ciosmach

Agnieszka Blicharz

Dzień 18 października 2017 roku pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 – letnich oraz uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bukowej Zamiejscowego Oddziału w Ciosmach. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza tak ważna dla nich uroczystość – pasowanie na przedszkolaka oraz pasowanie na ucznia. W uroczystości brała udział cała społeczność szkolna, rodzice, nauczyciele oraz dyrektor szkoły pani Teresa Kowal.

Ceremonia rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie starszych klas zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Maluszki stanęły na wysokości zadania. Chociaż do przedszkola uczęszczają dopiero drugi miesiąc to z wielkim zaangażowaniem i przejęciem prezentowały swoje umiejętności. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce w kółeczku. Zgromadzeni goście docenili starania przedszkolaków i z wielkimi emocjami nagrodzili małych artystów gromkimi brawami. Wszyscy rodzice byli bardzo wzruszeni i pełni podziwu dla swoich pociech. Po części artystycznej nadszedł czas na oczekiwane przez wszystkich chwile. Pani dyrektor Teresa Kowal przystąpiła do uroczystego pasowania na przedszkolaka i na ucznia. Za pomocą dotknięcia „magicznym ołówkiem” każdego dziecka dokonała przyjęcia w poczet przedszkolaków i uczniów bohaterów dnia. Dzieci w odświętnych strojach i pięknych przebraniach obiecały: zgodnie się bawić, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Natomiast uczniowie kasy I po zdanym teście wiedzy i umiejętności, który z poczuciem humoru przygotowała dla nich wychowawczyni, obiecali pilnie się uczyć. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia wszyscy otrzymali dyplomy pasowania oraz upominki od rodziców, pani dyrektor oraz swoich pań nauczycielek. Uczniowie klasy I otrzymali również swój pierwszy ważny dokument – legitymacje szkolną. Po pasowaniu i pamiątkowych zdjęciach odbyła się słodka uczta przygotowana przez rodziców.

Wszystkim przedszkolakom i pierwszoklasistom  życzymy sukcesów w nauce

I jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Niech zapał do nauki trwa w Was przez całe życie.

Życzy Dyrekcja i Wychowawcy